Czcigodny Kanzen

Kapłan i nauczyciel zen soto w Polsce. Pełni funkcję opata świątyni Sanboin w Szczecinie jak i Engakuin w Poznaniu. Od 1984 roku praktykował w tradycji zen soto w Japonii. Został wyświęcony w 1989 roku na mnicha w świątyni w Tokio i ukończył edukację klasztorną w klasztorze Daiyuzan Saijoji, jednym z największych klasztorów zen we wschodniej Japonii.

Praktykował z różnymi nauczycielami japońskimi, ale jego głównym nauczycielem medytacji był Harada Tangen roshi, były przełożony świątyni Bukkokuji.

Jest założycielem Misji Buddyjskiej w Polsce. Regularnie odwiedza ośrodki buddyjskie w różnych miastach udzielając nauk i tłumacząc nauczycieli wywodzących się zarówno z tradycji zen jak i buddyzmu tybetańskiego. Szeroka znajomość wielu języków orientalnych, historii poszczególnych krajów oraz wnikliwe rozeznanie w psychologii i medycynie zachodniej sprawiają, że sposób jego nauczania jest uniwersalny i trafiający do szerokiego grona sympatyków i praktykujących buddyzm w Polsce.

Desi Rinpocze

J.E. Desi Rinpocze

J.E. Desi Rinpocze jest szóstą inkarnacją Desi Sangje Gjatso, który był regentem V Dalajlamy. Uznawany był on za najwybitniejszego uczonego ówczesnych czasów. Znany był z olbrzymiej wiedzy na temat nauk buddyjskich i świeckich oraz astrologii. Był także autorem i nauczycielem. Współczesna wiedza medyczna i astrologia dużo mu zawdzięcza.

J.E. Desi Rinpocze studiował na monastycznym uniwersytecie Drepung Loseling który jest uważany za odpowiednik starożytnego Uniwersytetu Nalanda w Indiach. Ukończył też studia tantryczne na Universytecie Gyurme Tantric.
Obecnie J.E. Desi Rinpocze zajmuje się klasztorem szkoły gelug w Dehradun,w Indiach i Singapurze. Pracował w prywatnym biurze J.Ś. Dalajlamy w Dharamshali i na prośbę J.Ś. udziela nauk w Polsce odwiedzając regularnie naszą świątynię.