Rusza grupa medytacyjna tradycji Theravada.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie grupy medytacyjnej tradycji Theravada w Świątyni Engakuin w piątek 16 stycznia o godz. 18:00.

Zapraszamy!


Buddyzm Theravada (Droga Starszych), zwany czasem Buddyzmem Południowym jest dominującym wyznaniem w krajach takich jak Sri Lanka, Tajlandia, czy Birma. Od ostatnich kilku dziesięcioleci zdobywa coraz większe zainteresowanie w krajach zachodnich, głównie Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii. Od pewnego czasu zyskuje coraz więcej sympatyków również w Polsce.

Nauki z tradycji Theravada opierają się na tekstach z tzw. Kanonu Palijskiego - zbioru kazań Buddy (Sutty), zasad dla mnichów i mniszek (Vinaya) oraz filozoficznego opracowania nauk (Abhidhamma) skomponowanych i spisanych w języku Pali. Przez ponad dwa tysiące lat istnienia tradycja Theravada została wzbogacona wieloma komentarzami do oryginalnych nauk Buddy z czego wypływa duża różnorodność dzisiejszych praktyk w tej tradycji.

Podczas naszych spotkań skupimy się głównie na praktyce Metty (Miłującej Dobroci) - medytacji skupiającej się na odczuciu wewnętrznego szczęścia i życzenia go sobie oraz innym istotom.


Kontakt: theravada.poznan@gmail.com