Niezwykle miło nam poinformować iż w dniach 4-5 marca 2016 roku, w Poznaniu odbędą się wykłady Jego Eminencji Chamtrula Rinpocze. Będzie to druga wizyta Rinpocze w świątyni Engakuin.

Tematem nauk będzie:

„Zastosowanie medytacji i uważności w codziennym życiu”
4 marca, piątek, godz. 18.00-20.00

„Kanały, wiatry, krople i subtelne ciało według nauk tantrycznych”
5 marca, sobota, godz. 11.00-13.00 oraz 15.00-17.00

Sugerowana darowizna za 2 dni nauk udzielanych w świątyni Engakuin to 100 zł, pojedynczy wykład to 50 zł.

Zebrane datki będą przeznaczone na pokrycie części kosztów biletu Rinpocze z Indii oraz części pozostałych przelotów, a także pobytu w Polsce i noclegu.

Wszelkie informacje na temat spotkań w Poznaniu udzielane są pod nr telefonu: 691 029 400.

Pełny plan IV wizyty Rinpocze w Polsce dostępny jest pod linkiem.

Serdecznie zapraszamy!


JE Chamtrul Lobsang Gyatso urodził się we wschodnim Tybecie. Został rozpoznany w młodym wieku jako reinkarnacja drugiego Kathoka Chamtrula Pema Nangsal Dorje Rinpocze z klasztoru Mardo Tashi Choling, filii klasztoru Kathok (ningmapa). Mając 14 lat Rinpocze przyjął ślubowania świeckie u swego rdzennego guru, mistrza dzogczen Naljor Yeshe Wangchuk Rinpocze. Otrzymał od niego nauki o praktykach wstępnych a następnie studiował nauki tummo i dzogczen. W tym czasie Rinpocze wyruszył również na pięciomiesięczną pielgrzymkę połączoną z pokłonami z Mardo Tashi Choling do Tugchen, gdzie na szczycie świętej góry Tsako Takyab znajduje się statuetka Czenrezika. W wieku 19 lat Rinpocze przyjął śluby mnisie od Getse Khenpo Wangchena. Przez następne kilka lat kontynuował studia w klasztorze ze swoim rdzennym guru. Następnie przeniósł się do Instytutu Filozofii Buddyjskiej przy klasztorze Kathok, gdzie przebywał przez dwa lata. Potem podjął naukę w Larhong Monastery. Studiował tam pięć głównych nauk pod nadzorem Jego Świątobliwości Jigme Phuntsoka Rinpocze, swego drugiego rdzennego lamy. Po zakończeniu studiów otrzymał tytuł khenpo (doktora filozofii buddyjskiej) w Instytucie Serta Lharong.

Jigme Phuntsok Rinpocze poprosił go o stworzenie shedry w Mardo Tashi Choling i dlatego w 1990 roku Rinpocze powrócił do swego klasztoru i nauczał tam oraz pracował przez kolejnych sześć lat.

Pod koniec 1996 roku JE Chamtrul Rinpocze opuścił Tybet, by podjąć się dwuletniej pielgrzymki do Nepalu i Indii. W tym czasie udzielał nauk oraz sam uczył się języka angielskiego, ale przede wszystkim otrzymywał nauki od wielkich mistrzów. W czasie swego życia Rinpocze otrzymał ogółem nauki od ponad 25 różnych mistrzów.

Rinpocze podróżuje po całym świecie nauczając Dharmy. Przez ostatnie 16 lat nauczał tysiące tybetańskich mnichów i uczniów z zagranicy w Tybecie, Indiach, Niemczech, Izraelu, Włoszech, RPA, USA, Grecji i innych krajach. Jak sam mówi: Nauczanie to jest to, co robię w tym życiu. Kiedykolwiek ktoś prosi mnie, bym nauczał, robię to.

Więcej informacji na temat Rinpocze oraz jego wizyty w Europie na stronie www.chamtrul-rinpoche.com